DiN AHLAK EĞiTİMi PORTALI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DiN AHLAK EĞiTİMi PORTALI

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

HZ. FATIMA RADIYALLAHU ANHÂ

YazarMesaj
Gertmill
Admin
Gertmill

HZ. FATIMA RADIYALLAHU ANHÂ Empty
MesajKonu: HZ. FATIMA RADIYALLAHU ANH   HZ. FATIMA RADIYALLAHU ANH Icon_minitimePaz Mayıs 24, 2009 8:24 am

4450 - Emi' İbnu Umeyr et-Teymi anlatıyor: "Halamla birlikte Hz. Aişe radıyallahu anhâ'nın yanına gittim. Hz. Aişe'ye:

"Hangi kadın "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'a daha sevgili idi?" diye soruldu:

"Fatıma!" dedi.

"Ya erkeklerden?" dendi.

"Fatıma'nın kocası! Zira bildiğim kadarıyla (Ali radıyallahu anh) çok oruç tutar, çok namaz kılardı."

Tirmizi, Menakıb, (3873).
https://dinruzgari.forum.st
Gertmill
Admin
Gertmill

HZ. FATIMA RADIYALLAHU ANHÂ Empty
MesajKonu: Geri: HZ. FATIMA RADIYALLAHU ANH   HZ. FATIMA RADIYALLAHU ANH Icon_minitimePaz Mayıs 24, 2009 8:25 am

4451 - Ümmü Seleme radıyallahu anha anlatıyor: ""Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm Fetih senesinde Fâtıma'yı çağırarak hususi konuştular. Fatıma ağladı. Sonra tekrar hususi olarak konuştular. Fatıma bu sefer güldü. "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm vefat edince, Fatıma'dan o ağlama ve gülmesi hususunda sordum. Dedi ki:

"Önce, "Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm bana öleceğini haber verdi, ben de ağladım. İkinci konuşmamızda benim, İbrân kızı Meryem hâriç diğer kadınların cennette efendisi olacağımı müjdeledi, bunun üzerine güldüm."

Tirmizi, Menakıb, (3872).
https://dinruzgari.forum.st

HZ. FATIMA RADIYALLAHU ANHÂ
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» HZ. AİŞE RADIYALLAHU ANHA
» ÜMMÜ EYMEN RADIYALLAHU ANHÂ
» HATİCE BİNTU HUVEYLİD RADIYALLAHU ANHÂ
» SEVDE BİNTU ZEME'A RADIYALLAHU ANHÂ
» SAFİYYE BİNTU HUYEY İBNU AHTAB RADIYALLAHU ANHÂ