DiN AHLAK EĞiTİMi PORTALI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DiN AHLAK EĞiTİMi PORTALI

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Allah ( c.c ) ' a Secde Etmenin Fazileti

YazarMesaj
Gertmill
Admin
Gertmill

Allah ( c.c ) ' a Secde Etmenin Fazileti Empty
MesajKonu: Allah ( c.c ) '' a Secde Etmenin Fazileti   Allah ( c.c ) ' a Secde Etmenin Fazileti Icon_minitimeCuma Mayıs 15, 2009 6:19 pm

Mağ'dan b. Ebi Talha'dan: Resulullah (a.s.)'ın azatlı kölesi olan sevban ile karşılaştım. Dedimki: sen bana öyle bir amel yapmamı söyle ki onu yapınca Allah ( c.c. ) beni o amel ile cennetine koysun. Yahutta şöyle dedim ( Bu Ravinin Şüphesidir. ) Allah ( c.c. ) 'a en hoş gelen ameli bana söyle, dedim. Sustu. Yine sordum. Yine cevap vermedi. Sonra üçüncü kez sordum. Dedi ki ben bu soruyu Resullulah ( s.a.v )'a sormuştum. O'da buyurmuştu ki: Çok secde yap ( namaz kıl ) sen her secde etmende muhakkak ki Allah ( c.c. ) senin dereceni o secde sebebiyle artırır ve bir günahını o secde sebebiyle mağfiret eder. ( Müslim, Tirmizi, Nesai, İbni Mace )

Ubade b. Sabit'ten rivayet edildiğine göre o Resulullah ( a.s.)'ı şöyle derken işitmiştir. " Hiçbir kul yoktur ki Allah'a bir secde etti. Muhakkak ki Allah o secdeden dolayı o kula bir sevap yazar. Bir günahını bağışlar. O secdeyle o kulun derecesini yükseltir. Öyleyse sizde Allah'a secdeyi çoğaltınız." ( ibn Mace Sahih isnadla )

Huzeyfe ( r.a.)^den: Resulullah ( a.s. ) şöyle buyurdu: Allah ( c.c. ) için kulunun secdede yüzünü toprağa sürter halde görmekten daha hoş gelen kulun hiçbir hali yoktur. ( Taberani )
https://dinruzgari.forum.st

1 sayfadaki 1 sayfası